کارشناس سیاسی در جمع طلاب خواهر اردکانی:

کم‌کاری و بی‌توجهی مراکز متولی فرهنگ در کشور، منجر به ورود گشت ارشاد می‌شود

شناسه خبر : 127870

1401/07/25

تعداد بازدید : 146

کم‌کاری و بی‌توجهی مراکز متولی فرهنگ در کشور، منجر به ورود گشت ارشاد می‌شود
کارشناس سیاسی در جمع خواهران طلبه مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) اردکان، گفت: در کشور ایران بیش از 17نهاد برای آموزش مسائل فرهنگی وجود دارد که کم‌کاری و بی‌توجهی آنان، منجر به ورود گشت ارشاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، آقای محمدجواد فاضلی، در جمع اساتید و طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان، با اشاره به اهمیت بازخوانی دفاع مقدس برای قشر جوان امروزی گفت: دفاع مقدس که از ماندگارترین حماسه‌های ملت دین مدار، فهیم، بصیر و انقلابی جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود، دارای پیامدها و دستاوردهای ارزشمند و عظیمی در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، نظامی، امنیت و ... بوده است که لازم است برای جوانان تبیین شود.

آقای فاضلی با بیان دلایل اغتشاشات اخیر در کشور پیرامون حادثه خانم مهسا امینی تصریح کرد: در کشور ایران بیش از 17نهاد برای آموزش مسائل فرهنگی وجود دارد و کم‌کاری و بی‌توجهی آنان منجر به ورود گشت ارشاد می‌شود.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: مدارس نقش بسیار مهمی در آموزش مسائل فرهنگی و پوشش و حجاب دارند و بستر مناسبی برای حضور مبلغین دینی هستند تا اصول و عقاید مذهبی را در دانش‌آموزان تبیین کرده و پاسخگوی شبهات آنان باشند.

وی به نقش رسانه های بیگانه در مسئله اخیر پرداخت و گفت: متاسفانه استکبار جهانی و کشورهای سلطه طلب همواره کوشیده‌اند تا از طرق مختلف به استقلال ایران لطمه وارد کنند و از هر حادثه‌ای سوء استفاده کنند، تا جایی که در این اتفاق کلمه "مهسا امینی" به بالاترین تعداد تبدیل شد.

آقای فاضلی افزود: ولایت فقیه، شورای نگهبان و حجاب زنان در ایران از موضوعاتی است که همواره غرب تلاش کرده آن‌ها را مورد چالش و انتقاد قرار دهد و در سال‌های اخیر با گسترش فضای مجازی و تهیه کلیپ‌های متعدد، سعی بر شبه‌افکنی و ایجاد تفرقه میان مردم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش آگاهی، عدم اعتماد محض به رسانه و بصیرت افزایی در شناخت اخبار صحیح تاثیر دارد و طلاب علوم دینی می‌توانند نقش مفیدی در گسترش مسائل اخلاقی داشته باشند تا در جامعه با این حوادثی روبرو نباشیم.