دیدار مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی سمنان با مدیر حوزه علمیه خواهران این استان

شناسه خبر : 127859

1401/07/25

تعداد بازدید : 133

دیدار  مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی سمنان با مدیر حوزه علمیه خواهران این استان
حجت الاسلام والمسلمین محرم بیابانی، با حضور در محل مدیریت حوزه علمیه خواهران استان سمنان، با حجت الاسلام والمسلمین نجم، مدیر حوزه علمیه خواهران استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین محرم بیابانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان، با مدیر حوزه علمیه خواهران سمنان حجت الاسلام والمسلمین مهدی نجم، در محل مدیریت حوزه علمیه خواهران استان سمنان، دیدار و گفتگو کرد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان سمنان، در این دیدار گفت: گستردگی کار و فعالیت در حوزه علمیه خواهران هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت با هم متفاوت است؛ در کل کشور از ۵۰۰ مدرسه علمیه، ۱۲ مدرسه علمیه خواهران در استان سمنان است که بالغ بر ۳۰۰۰ طلبه اعم از در حال تحصیل در مقاطع عمومی، تکمیلی و تخصصی و دانش آموخته دارد که در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی مشغول به فعالیت هستند؛ و کارهای فاخر و بزرگی را در این مدت رقم زده‌اند.

وی تصریح کرد: با بودجه های عمرانی که طی دهه ی اخیر دریافت شد، الحمدالله بانوان طلبه در فضای فیزیکی و محیطی خوبی در حال تحصیل معارف دین هستند و این امر موجب افزایش رغبت خانواده ها برای تحصیل فرزندانشان در حوزه های علمیه خواهران شده است و این مسئله نیازمند معرفی حوزه علمیه خواهران در میان جامعه است.

در ادامه این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین بیابانی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گفت: به شخصه به تاثیرگذاری حوزه های علمیه خواهران در جامعه اعتقاد و باور دارم؛ بحمدالله حوزه علمیه خواهران از مراکز مهم فرهنگی هر شهری محسوب می شود. ما در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، به حضور طلاب خواهر، مبلغه و فاضله با روابط عمومی بالا در محل خوابگاه های دختران دانشجو به صورت مستمر در شهرستان های سمنان، آرادان و دامغان نیازمند هستیم؛ چرا که  مسئولیت ما نسبت به جوانان فراتر از اقدامات انجام شده است و کار فرهنگی باید گسترده تر و با کیفیت تر شود و در راستای این هدف ما به همکاری حوزه های علمیه خواهران نیازمند هستیم.