با همکاری حوزه های علمیه خواهران

نکوداشت آیت الله حسن زاده آملی برگزار می شود

شناسه خبر : 127792

1401/07/20

تعداد بازدید : 146

نکوداشت آیت الله حسن زاده آملی برگزار می شود
نکوداشت سالک توحیدی مرحوم آیت الله حسن زاده آملی با همکاری حوزه های علمیه خواهران و با پیام آیت الله العظمی جوادی آملی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، نکوداشت سالک توحیدی مرحوم آیت الله حسن زاده آملی با همکاری حوزه های علمیه خواهران و با پیام آیت الله العظمی جوادی آملی ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 21 مهرماه 1401 در سالن همایش‌های مدرسه عالی دارالشفای قم برگزار می شود.

در این مراسم بیست مرکز از جمله دفتر مقام معظم رهبری مشارکت دارند و نهادهای حوزوی و علمی در این نکوداشت امدادرسان خواهند بود.

کتاب مروری بر آثار آیت الله حسن زاده آملی، ویژه نامه تخصصی آیت الله حسن زاده آملی، یادنامه موسسه نفحات، کتاب تازه ها در اندیشه آیت الله حسن زاده آملی از جمله آثاری است که در این مراسم رونمایی می شود.

در این آیین نکوداشت یک برنامه گفتگو محور با حضور چهارتن از شاگردان علامه حسن زاده آملی برگزار می‌شود و سخنرانی دکتر محمد جواد لاریجانی از دیگر بخش های این برنامه است.

گفتنی است، بسیاری از آثار علامه حسن زاده به صورت مقاله است و نزدیک به ۲۰۰ اثر اعم از کتاب، مقاله و رساله از ایشان برجای مانده که برخی از آنان چاپ شده است.

آیت الله حسن زاده آملی عالمی ذوالفنون بود و شاگردان ایشان با علوم مختلفی که تحصیل کرده بودند منشا خدمات گسترده ای در حوزه و دانشگاه بودند و شاگردان ایشان در مراکز علمی دانشگاهی به دلیل همین امور تحسین می شوند و منشا برکات هستند.