مدرِّس حوزه علمیه قم:

چشم‌انداز دشمن در جنگ نرم فروپاشی بنیان خانواده است

شناسه خبر : 127700

1401/07/25

تعداد بازدید : 138

چشم‌انداز دشمن در جنگ نرم فروپاشی بنیان خانواده است
مدرِّس حوزه علمیه قم با بیان اینکه هجمه‌های فرهنگی نهاد خانواده را دچار آسیب کرده است، اظهار داشت: چشم‌انداز دشمن در جنگ نرم به‌طور قطع فروپاشی بنیان خانواده است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد همتیان، در نشست اخلاقی مشترک بین مدارس علمیه خواهران و برادران مشگین‌شهر که در سالن همایش مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) این شهرستان برگزار شد، گفت: قدرت های استکبار و سلطه، رسیدن به مقاصد خود را در گرو نابودی بنیان خانواده می دانند و از همین‌رو تمام تلاش خود را بر روی تهی‌کردن بنای خانواده‌ها از اصول و ارزش‌های الهی متمرکز کرده‌اند.

وی افزود: دشمن در عصر حاضر با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و عدم توجه به حریم‌های شرعی و اخلاقی، چشم‌انداز خود را منطبق با فروپاشی و انحراف روابط خانوادگی ترسیم کرده است.

مدرِّس حوزه علمیه قم، خانواده متعالی را نقطه اقتدار یک جامعه دانست و اذعان داشت: خانواده سالم به عنوان رکن جامعه، پایه‌ریز هنجارها و ارزش‌های متعالی بوده و بر این اساس همواره کانون توجه و مورد حمله ابزارهای مدرن است و با تضعیف آن بسیاری از اهداف خصمانه دشمن محقق می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین همتیان تصریح کرد: نظام برنامه‌ریزی استکبار با القا و تبلیغ  لذت‌گرایی فردی، پیوندهای خانوادگی را مورد حمله قرار می‌دهد و به‌خوبی واقف است که عدم پایبندی به ارزش‌های اخلاقی بعد از خانواده به جامعه سرایت می‌کند.

خانواده سالم خاستگاه شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی است

وی در تبیین راهبردهای مصون‌سازی بنیان خانواده‌ در برابر تهدیدات فرهنگی گفت: خانواده سالم خاستگاه شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی است و باید با تقویت ضریب امنیت اعتقادی بین اعضاء خانواده و الهام از الگوهای قرآنی، توان مقاومت در برابر آسیب‌های اخلاقی را بالا ببریم.