استاد اخلاق حوزه‌های علمیه:

خواهران طلبه با تأسی از ائمه معصومین(ع)، در میان اقوام خود اثرگذار باشند

شناسه خبر : 127698

1401/07/25

تعداد بازدید : 111

خواهران طلبه با تأسی از ائمه معصومین(ع)، در میان اقوام خود اثرگذار باشند
استاد اخلاق حوزه‌های علمیه با اشاره به نقش بانوان طلبه در تبلیغ دین، گفت: یک بانوی طلبه بایستی با تأسی از ائمه معصومین(ع)، در میان خانواده و اقوام و خویشان تاثیرگذار باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد همتیان در نشست اخلاق که در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال برگزار شد، بیان کرد: عواقب گناه، ظلمت و تاریکی بوده و پیشه‌کردن تقوا، عبادت و نور را به ارمغان می‌آورد بنابراین خواهران طلبه باید با طهارت و پاکی نفس خود، الگوی شایسته برای آحاد مردم جامعه باشند.  

وی افزود: تبلیغ، تحصیل، تحقیق و تدریس چهار سنگر حیاتی است که یک طلبه باید به آنها توجه ویژه داشته باشد، چراکه طلبه اگر در ابتدای طلبگی به نحو مطلوب درس بخواند، مبلغ، محقق و مدرس خوبی خواهد شد.

استاد اخلاق حوزه‌های علمیه، با اشاره به نقش بانوان طلبه در تبلیغ دین، اظهار داشت: یک بانوی طلبه با الگو‌پذیری از اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) به راحتی می‌تواند در بطن خانواده و اقوام خود تاثیر بگذارد و در نهایت آنها را با احکام دین آشنا کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین همتیان تصریح کرد: طلبگی واژه‌ای ارزشمند و مقدس است که علم، فهم و راستگویی را در پی دارد و از ثمرات آن تقوی و اجتناب از هوای نفس می‌باشد، بنابراین شرافت طلبگی به دلیل هدایت انسانهاست.