با امضاء تفاهم نامه ای؛

همکاری های حوزه علمیه خواهران سمنان با شورای مبارزه با مواد مخدر استان افزایش می‌یابد

شناسه خبر : 127654

1401/07/26

تعداد بازدید : 150

همکاری های حوزه علمیه خواهران سمنان با شورای مبارزه با مواد مخدر استان افزایش می‌یابد
تفاهم نامه همکاری میان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با مدیر حوزه علمیه خواهران استان سمنان در زمینه گسترش همکاری های فی‌مابین به امضاء رسید.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، در دیداری که مدیر حوزه علمیه خواهران استان سمنان با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر داشت، آقای معینیان، ضمن معرفی فعالیت های این شورا گفت: پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با قاچاق مواد مخدر از قبیل اعم از تولید توزیع و خرید و فروش و استعمال آنها و تمرکز کلیه عملیات اجرایی غذایی و برنامه‌های پیشگیری و آموزش عمومی و تبلیغ علیه مواد مخدر از اهداف شورای مبارزه با مواد مخدر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان در ادامه افزود: در استان سمنان قبل از دستور ستاد مبارزه با مواد مخدر در زمینه جمع آوری معتادین متجاهر در آبان ماه سال گذشته اقدام اولیه صورت گرفت و از اقدامات پیش روی این شورای می توان به راه اندازی مرکز توانمندسازی بهبود یافتگان، خانه پیشگیری در مدارس در آینده نزدیک اشاره کرد. ما در آموزش و پرورش به منظور آموزش، پیشگیری و مبارزه با اعتیاد، طرح یاری گران را آغاز کرده ایم که می توانیم از ظرفیت مبلغین امین و مشاورین مذهبی در مدارس در جهت پیشبرد اهداف مدنظر استفاده کنیم.

آقای معینیان در ادامه افزود: در عرصه پیشگیری و مبارزه، آگاهی خانواده ها بسیار مهم و موثر است، چرا که اکثر افرادی که آلوده شدند، ناخواسته و ندانسته به سمت مواد روی آوردند و اصلا نمی دانند چطور مواد مخدر وارد خانه های آنها شده است؛ لذا اهمیت آموزش ها و آگاهی بخشی ها را از سوی ما و سایر ارگان ها می طلبد. بعد از مسئله پیشگیری و آگاهی بخشی، هدایت و کنترل افراد بعد از بهبودی نیز بسیار مهم و با اهمیت خواهد بود. امیدواریم این تفاهم نامه برای خانواده ها و مبلغین مثمر ثمر باشد.

در ادامه این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین نجم مدیر حوزه علمیه خواهران استان سمنان ضمن تبریک ایام گفت:  با توجه اهمیت مسئله پیشگیری، حوزه علمیه خواهران در حیطه های آموزشی، فرهنگی و تبلیغی از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است که می تواند کمک حال خوبی برای مجموعه شما باشد. بعد از گذراندن دوره های آموزش مقدماتی و تخصصی طلاب خواهر مبلغ با توجه به وظایف ذاتی خود نسبت به جامعه، آمادگی لازم برای همکاری و کار جهادی را خواهند داشت و  همچنین اگر موضوعات خاصی مد نظر شماست که نیاز به کار پژوهشی است، طلاب خواهر پژوهشگر در این زمینه آماده همکاری هستند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان سمنان در پایان تصریح کرد: امید است با تعامل وهم افزایی که بناست در این مسئله اتفاق بیفتد، شاهد پاک شدن خانواده های ایرانی باشیم که درگیر این مسئله خانمان سوز هستند، چرا که مسئله اعتیاد بسیاری از آسیب های اجتماعی دیگر را نیز به دنبال دارد؛ با پاک شدن خانواده ها، نظام جمهوری اسلامی نیز از این دام پاک خواهد شد؛ و در این راستا حمایت خانوادگی و حمایت شغلی در جلوگیری از بازگشت این افراد به دام اعتیاد بسیار حائز اهمیت و مفید خواهد بود.

در پایان جلسه تفاهم نامه همکاری فی مابین در شش ماده و به مدت زمان اجرای یک ساله به امضاء رسید.