همسر شیخ زکزاکی:

مقاومت تنها راه برون رفت از مشکلات فعلی است

شناسه خبر : 126576

1401/06/14

تعداد بازدید : 149

مقاومت تنها راه برون رفت از مشکلات فعلی است
خانم زینت ابراهیم زکزاکی همسر رهبر جنبش اسلامی نیجریه در جمع شرکت کنندگان در یک نشست دوستانه با دانش آموزان و نوجوانان حاضر شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزههای علمیه خواهران به نقل از حوزه، همسر شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه، به منظور شرکت در نشستی صمیمانه با جمعی از دانش آموزان و نوجوانان مسلمان نیجریه موسوم به IVC در یکی از مدارس شهر ابوجا پایتخت این کشور حضور پیدا کرد.

وی در ابتدای سخنان خود به نقش کلیدی خانواده در شکل گیری پایه تربیت اشاره کرد و گفت: خانواده اصولا نقش اصلی و کلیدی را در تربیت فرزندان ایفا میکند تا آنجا که فرزندان بیشترین تاثیر را از این محیط میگیرند. لذا خانواده ها و به ویژه مادران باید تلاش کنند تا با استفاده از روش های درست و دینی پایه و مبنای تربیت اسلامی را شکل داده و به آن پر و بال دهند.

وی همچنین با اشاره به واژه مقاومت و فرهنگ ایثار تأکید کرد: در طول سال های سختی که بر شیعیان و مسلمانان در نیجریه گذشت تعداد بسیاری از نوجونان و جوانان ما در راه عقیده و اسلام شهید شدند که من اعتقاد دارم این شهدا و سایر شهدای مقاومت نیجریه حاصل تربیت اسلامی پدران و مادرانی هستند که در طول زندگی خود با تلاش و پاکدامنی به دنبال حقیقت و راه رستگاری بودند و این را نیز به شما میگویم که ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت تنها راه برون رفت از مشکلات و خفقان فعلی و رهایی از دست ستمگران است.

زینت ابراهیم زکزاکی در پایان به بخش هایی از سخنان شیخ زکزاکی اشاره و تصریح کرد: ما شک نداریم بلایا و گرفتاریهایی که اکنون کشور با آنها دست و پنجه نرم میکند حاصل خونهایی که به ناحق از ما ریخته شد، آه مادرانی که با دست خود جوانان خود را راهی گور کردند و سوز دل خانواده های شهدا و جانبازان جنبش اسلامی در تمام طول تاریخ تأسیس آن می‌باشد، از این رو من به عنوان مادر چند شهید و کسی که از ابتدا تا کنون در کنار شما بوده و ان شاء الله خواهم بود از تک تک شما میخواهم برای دستیابی به فتح و ظفر نهایی در مسیر نهضت اسلامی به رهبری شیخ زکزاکی باقی بمانید و او را یاری کنید.