انتشار کتاب 3 جلدی «دروس تمهیدیه فی‌الفقه الاستدلالی علی المذهب الجعفری»

شناسه خبر : 126201

1401/06/02

تعداد بازدید : 191

انتشار کتاب 3 جلدی «دروس تمهیدیه فی‌الفقه الاستدلالی علی المذهب الجعفری»
کتاب 3 جلدی «دروس تمهیدیه فی‌الفقه الاستدلالی علی المذهب الجعفری» به همت مرکز نشر هاجر منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کتاب کتاب 3 جلدی «دروس تمهیدیه فی‌الفقه الاستدلالی علی المذهب الجعفری» نوشته شیخ باقر ایروانی را منتشر و روانه بازار کرد.

مجموعه کتاب های «دروس التمهیدیه فی الفقه الاستدلالی» توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به چاپ رسیده و شامل یک دوره کامل فقه شیعه می شود.

این اثر دارای دو ویژگی است که یکی جامعیت آن که همه ابواب فقه را در بر می گیرد و دوم سادگی بیان و دور بودن از الفاظ پیچیده است.

نویسنده به درستی دریافته که استواری متون درسی، نه در سختی عبارت، بلکه در استواری محتوای آن است. او در هر مبحث کوشیده تا میان فتاوی و مستند آن فرق روشنی ارائه کند. در ابتدای هر بحث ادعاها و گزاره های مورد نظر خود را بیان می کند؛ سپس در تک تک آن دعاوی، به بیان دلیل ها و مستند آنها می پردازد و این کار را با تعیین شماره و رقم انجام می دهد که هم استاد و هم دانش پژوه به راحتی می تواند تک تک دعاوی را فراگیرد؛ همچنین در برابر هر ادعا دلیل آن ذکر می شود.

این مجموعه کتاب، متن درسی سطح ۳ حوزه های علمیه خواهران است که در جلد اول به شرح و بررسی ادله فقهی مربوط به عبادات، در جلد دوم به بررسی عقود و ایقاعات و در جلد سوم نیز به بررسی احکام در فقه امامیه به روش استدلالی و استناد به روایات و سایر ادله شرعی می پردازد.

مجموعه کتاب های «دروس التمهیدیه فی الفقه الاستدلالی» در 3 جلد و با قیمت دوره 300000 تومان منتشر شده است که علاقه مندان با مراجعه به فروشگاه مرکز نشر هاجر به نشانی https://hajarpub.ir/ می توانند این مجموعه را با تخفیف 20 درصدی به قیمت 240000 تومان تهیه کنند.