وزیر کشور در قم:

سیاست‌های حمایت از خانواده و ازدیاد نسل باید با قدرت اجرا شود

شناسه خبر : 126188

1401/06/02

تعداد بازدید : 176

سیاست‌های حمایت از خانواده و ازدیاد نسل باید با قدرت اجرا شود
وزیر کشور با اشاره به مشکل مسکن و اشتغال در کلان‌شهرها گفت: نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت در شهری مانند تهران و سایر کلان‌شهرها را داشت و در عوض باید به دنبال افزایش جمعیت روستایی باشیم.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، احمد وحیدی، وزیر کشور در آیین اختتامیه دوره حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری که در قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه در الگوی رشد اقتصادی ما باید به دنبال الگوی بومی و متناسب بافرهنگ خود باشیم، اظهار داشت: در الگوی رشد اقتصادی روستاها دارای اهمیت بالایی هستند و تلاش بر این است که نقاط ضعف روستاها به صورت مستمر شناسایی و رفع و نقاط قوت تقویت شود.

وی اهمیت روستاها را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: اصالت‌های عمیق اسلامی، بومی، اجتماعی، روابط و سنتی در روستاها وجود دارد که در شهرها اثر چندانی از آن نیست، الگوی رشد و پیشرفت ایرانی-اسلامی الگویی همه‌جانبه و فقط مباحث اقتصادی را شامل نمی‌شود.

وزیر کشور با اشاره به مشکل مسکن و اشتغال در کلان‌ شهرها، اظهار داشت: نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت در شهری مانند تهران و سایر کلان شهرها را داشت و در عوض باید به دنبال افزایش جمعیت روستایی باشیم.

وحیدی اهمیت فرزندآوری را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: سیاست‌های حمایت از خانواده و ازدیاد نسل باید باقدرت اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: احساس امید به آینده، نشاط و تمسک به ارزش‌های اسلامی زیرساخت‌های اساسی رشد و توسعه همه‌جانبه روستاهای کشور است.

وحیدی در ادامه با تاکید بر اینکه هدف نهایی تمام الگوهای رشد باید منجر به تربیت انسان معنویت خواه و کمال‌گرا باشد، اظهار داشت: در کنار این الگوی رشد اقتصادی و توسعه نیز

وزیر کشور ادامه داد: مناسبات کنونی جهان به نحوی طراحی‌شده که افراد ثروتمندتر دارای قدرت نفوذ و ارزش اجتماعی بالاتری هستند؛ هلدینگ های بزرگ و به‌ ظاهر مستقل نیز بدون پایبندی به مقررات و قوانین اقتصاد جهانی نمی‌توانند اقدامی انجام دهند.

وحیدی با تأکید دوباره بر پیوند خوردن اقتصاد جهانی به قوانین و مقررات حاکم بر آن، اضافه کرد: مسئله برجام نشان داد که کشورهای اروپایی به خاطر گره خوردن به پیوندهای اقتصاد جهانی نمی‌توانستند به‌صورت مستقل اقدامی کنند و حتی به شرکت‌های تحت امر خود نیز قدرت تحکم نداشتند.

وزیر کشور با بیان اینکه سیاست بازگشت به روستا و مهاجرت معکوس بدون توسعه روستاها امکان‌پذیر نیست، گفت: از ۹۰ هزار سکونت‌گاه روستایی کشور کمتر از ۶۰ درصد از آن‌ها به‌ صورت کامل خالی از سکنه شده است.

وی با بیان اینکه که مسئله استخدامی دهیاران کشور در دستور کار وزارت کشور قرار دارد، گفت: طی هفته دولت بیش از ۴۵۰۰ پروژه روستایی به بهره برداری می رسد.